دبیرستان دخترانه غیردولتی ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

تعطیلات تابستان را چگونه بگذرانیم ؟

بیایید برای اولین بار فکر کنیم که دلیل تعطیلات تابستان چیست؟ تعطیلات چرا مهم است و چرا هیچ کشوری را نداریم که تعطیلات نداشته باشد؟

در خود ذات طبیعت، ابتدا روز را داریم که زمان فعالیت و جنب و جوش است. به دنبال آن شب را داریم که زمان استراحت است. حتی اگر یک خودرو را مدت ها برای چند ساعت متوالی روشن نگه داریم، دچار مشکل میشود و حتما قبل از استفاده مجدد باید یک استراحتی به آن بدهیم.

ادامه مطلب...

میانبری برای یادگیری زبان خارجی

 1. مکالمه، مکالمه، مکالمه

اگر راز یا ترفندی برای یادگیری زبان وجود داشته باشد، آن راز قطعا همین مکالمه است، آن هم مکالمه‌ای که با ساعت‌ها و ساعت‌ها تلاشِ ناشیانه و طاقت‌فرسا در گفت‌وگو با افرادی که در آن زبان، خیلی بهتر از شما تسلط دارند،‌ حاصل می‌شود. یک‌ساعت مکالمه (با تصحیح غلط‌ها و رجوع به دیکشنری) به اندازه‌ی پنج‌ ساعت کلاس زبان و ده‌ ساعت مطالعه‌ی شخصیِ زبان می‌ارزد.

چند دلیل برای این امر می‌توان ذکر کرد. اولین دلیل، انگیزه است. هر قدر هم کتاب راهنمای آموزشِ زبان‌تان عالی باشد، شما با مکالمه و تعامل با شخصی واقعی که روبه‌روی‌تان ایستاده است، خیلی بیشتر از هر کتاب‌ یا برنامه‌ی صوتی دیگری روی رایانه‌تان، می‌توانید دانش و انگیزه کسب کنید.

ادامه مطلب...